Informace

Výrobci

Naše prodejny

Naše prodejny

Prodejna Axad PC - Josefa Kotase 1173/29

Dodavatelé

Žádný dodavatel

Tablety jakožto přenostná zařízení jsou velice náchylná k fyzickému poškození. Mechnické poškození tabletů se nejčastěni projevuje rozbitým displayem, nefunkčními konektory nebo kosmetickým poškozením, které nemá vliv na funkčnost zařízení.

Prasklé sklo displaye nebo prasklý display
Při tomto poškození je nutné vyměnit buďto pouze sklíčko které chrání display a dotykovou plochu a nebo celý display se sklíčkem a dotykovou plochou. Některé značky neumožňují výměnu jednotlivých součástí samostatně a proto v autorizovaných servisech vyměňují pouze celé sady displaye a ochranného sklíčka. Každý typ tabletu je do jisté míry unikátním kouskem, proto je vždy potřeba zjístit možnosti u daného konkrétního tabletu. Z těchto důvodů probíhá nacenění výměn individuálně.
Z praxe lze odvodit, že jelikož cena opravy takto poškozeného tabletu se pohybuje od jednoho do několika tisíců korun, tak mezi rentabilní výměny sklíček a displayů se dají zařadit tablety s nákupní cenou nad 5 000,-.

Nefunkční konektor napájení - USB konektor
Oprava konektorů na tabletu je velmi častou opravou, kde se cena pohybuje od 500 korun, podle konkrétního typu daného konektoru. Fyzickým namáháním konektoru dochází postupně k uvolňování z původního uchycení, až po jeho následné úplné oddělení od základní desky. Tato vada se projevuje nesprávně držícím kabelem v konektoru, odpojováním daného kabelu při určitých náklonech a nebo úplnou nefunkčností konektoru. Konektory jsou mnohdy přiletovány na vícevrstvých základních deskách a jejich opětovné připevnění nemusí být vždy možné.

Prasklé plasty nemající vliv na funkčnost
Výměna jednodlivých součástí ať už z důvodu odření, prasknutí nebo ztráty je možná pouze v případě, že lze tato část koupit jako náhradní díl a nebo máme tento díl k dispozici z jiného zařízení stejného typu. Cena se odvíjí od ceny náhraního dílu plus složitosti montáže.